5KP58CA-TP
Mfr.Part #
5KP58CA-TP
Datasheet
5KP58CA-TP
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC R6
Stock
446
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V